.

III

27-29 2014


ASSOCIATION FOR CULTURAL AND BUSINESS RELATIONS AND FRIENDSHIP

WITH GREECE AND CYPRUS FILIA, Moscow, Russia

CENTER FOR SUPPORT AND PROMOTION OF CONTEMPORARY ART

named . RNV, Moscow, Russia

DR.NEFEN MICHAELIDES PROFESSIONAL MUSIC SCHOOL,

PIANO DEPARTMENT, Local organizer and sponsor in Limassol, Cyprus

3rd  INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION IN CYPRUS


Professional Musicians

Nomination    PIANO SOLO

ELIZAVETA  GRIGORCHA (Russia, Tula) - Diploma laureate I Prize

ANDREAS  PAPADOPOULOS (Cyprus) - Diploma laureate I Prize

ELZBIETA  PILECKA (Lithuania) -   Diploma laureate I Prize

ELVIRA KICHIGINA(Russia, Moscow Region)   Diploma laureate II Prize

GIANNIS ARCHONTIDIS  (Cyprus)    -   Diploma laureate II Prize

ALEXANDRA VICTOROS (Cyprus) - Diploma laureate III Prize

                     

Nomination ORCHESTRAS INSTRUMENT SOLO

 NATALYA  SMIRNOVA, violin (Russia, Moscow) - Diploma laureate I Prize

SOFIIA SHIN,violin(Russia, Moscow)   -    Diploma laureate II Prize                                                      

TATIANA MOLCHANOVA, violin (Russia, Moscow) - Diploma laureate II Prize                                                      

Nomination  CONCERTMASTER

ELIZAVETA  GRIGORCHA (Russia, Tula ) - Diploma laureate I Prize                                                      

Nomination OMPOSERPERFORMER

EVGENIYA PETENEVA (Russia, Novosibirsk) - Diploma laureate III Prize

Nomination  VOCAL SOLO

AGNES TANJA THORSTEINSDOTTIR  (Iceland) -  GRAND PRIX

CHARALAMPIA  CHRISTOFOROU (Cyprus) - Diploma laureate IV Prize

Nomination MODERN VOCAL SOLO

EMILIA  IMAMOVA (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate I Prize

SOFIA  KUYUKOVA  (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate I Prize

MEDEYA  KOBAKHIDZE (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate II Prize

OLGA SMIRNOVA (Russia, Moscow) - Diploma laureate II Prize

ORNELLA  IDRISOVA (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate III Prize

ALEXANDRA ANANEVA (Russia, Moscow) - Diploma laureate III Prize

ALISA  LEMASOVA (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate III Prize

ARCHIL  MAISASHVILI (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate III Prize

Nomination JAZZ VOCAL

MEDEYA  KOBAKHIDZE (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate II Prize

Nomination MODERN VOCAL ENSEMBLE

SOFIA  KUYUKOVA, MEDEYA  KOBAKHIDZE (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate I Prize

VOCAL ENSEMBLE OLIBRI (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate I Prize

Head of the ensemble - Tatiana Koltunova

 

Amateur Musicians 

Nomination    PIANO SOLO

KSENIA KOCHERGINA (Russia, Moscow) - Diploma laureate III Prize

Nomination FOLK VOCAL SOLO

ANASTASIA ULYANTSEVA (Russia, Moscow Region) - Diploma laureate I Prize

ELVIRA  SHAKIROVA (Russia, Tatarstan) - Diploma laureate I Prize